Клуб "Вогник"



 Девіз клубу:
«Дізнайся, поділись, навчи»

Кодекс клубу:
  1.     Клуб – дружна сімя.
  2.     Кожний, хто прийшов на засідання клубу, має право повного голосу і особистої думки. Але не має права нудьгувати і відчужуватися.
  3.     Не піддаватися мінливостям долі.
  4.     Кожний, хто ходить до клубу, піклується про інших і знаходить підтримку ближнього.
  5.     Шукай нове сам, поділись з подругами.
  6.     Члени клубу мають право запрошувати своїх подруг на засідання.
  7.     День проведення засідань – п’ятниця, 13.00.



 При бібліотеці вже  19 років (2001р.) існує жіночий клуб «Вогник», який зігріває серця наших читачок живим теплом позитивних емоцій, нових вражень, душевністю неординарних зустрічей.
 Дуже влучно помітив французький письменник А. де Сент-Екзюпері: «Найбільша  розкіш – це розкіш людського спілкування».
  Спілкування у клубі - це чудова можливість поділитися своїми знаннями і враженнями, відпочити душею, знайти розраду від повсякденних одноманітних справ,  турбот.
  Уміння співпереживати, взаємоповага, любов до книги, різноманітні інтереси об’єднують учасниць нашого жіночого клубу «Вогник», допомагають з оптимізмом дивитися у майбутнє, знаходити моральну підтримку серед товариства.
 У клубі панує доброзичлива, привітна атмосфера, взаєморозуміння, позитивний настрій. Кожному члену «Вогника» ми приділяємо увагу, знаходимо індивідуальний, особистий підхід. Добре слово, гарна книга для них  - найкраща допомога.
 Із вдячністю відгукуються про роботу клубу усі його відвідувачки, з нетерпінням чекають наступного засідання.
  Клуб «Вогник» систематично й успішно функціонує, збираючи однодумців «зі стажем» та нових прихильників. Відрадно, що клуб допомагає жінкам-учасницям у соціально-психологічній реалізації. Так, члени клубу можуть не тільки виявити свої здібності, інтереси та очікування, а й отримують імпульс до саморозкриття у колективі, відчувають себе активною самоцінною особистістю.
  Зараз у складі клубу нараховується  близько 30 жінок середнього і пенсійного віку, але ми постійно працюємо над його поповненням, залучаємо бажаючих.
  Клуб «Вогник» діє на добровільних, демократичних засадах, у комфортному для клубівців режимі. Як правило, засідання відбуваються 7 разів на рік (влітку «канікули»).
   Кожне засідання клубу є святом гарного настрою для його учасниць. Тут вони мають можливість познайомитися з цікавими людьми, яких ми запрошуємо в гості – відомими громадськими діячами, творчими особистостями. Так, незабутнє враження залишили зустрічі з херсонськими краєзнавцями –  (історичні студії з А.Вірличем «Суворов і Потьомкін: славетна доба краю», краєзнавча галерея «Історія Херсона крізь століття» з С.Макаровим, вечір-часопис «Вогонь незгасний мужності і слави» з В.Якименко – до 65-річчя Перемоги у ВВв); відомими поетесами-піснярками  (вечір-зустріч з Н.Коломієць «Срібна пісня моєї душі», творча зустріч з поетесою О.Любомською, літературна вітальня з Л.Федоровською, поетесою, літературним критиком «В золотистом отсвете надежды…»;  
мистецька вітальня «Творчість – екзистенція душі» із заслуженою художницею України М.Шнайдер; різнобічно обдарованими жінками, які згодом приєдналися до клубу – Л.Волковою (вечір-портрет «Красу душі своєї не ховайте», Е.Кузнецовою (презентація книги «Мала енциклопедія великої сім’ї, вечір відпочинку «Вальс листопаду», історико-культурний екскурс по храмах України «Духовні святині одвіку й донині»). Але теми засідань мають не тільки мистецьке, а різнопланове спрямування. Також ми організовували зустрічі з представниками соціально-правового захисту (із завідувачем відділу соціального захисту населення В.Павлюком «Зрілість – це наша юність з мудрими очима» до Дня літніх людей), начальником міського управління юстиції О.Предмєстніковим (юридичний вектор часу «В правовому колі»), представником громадської організації «Жінки за майбутнє» Н.Жуйковою  (діалог-роздум «Здоров’я і політика»).
 Обов’язково проводимо заходи за участю клубівців – пізнавально-культурологічні (година цікавих повідомлень «Що? Де  Коли сталося вперше», бібліографічний огляд літератури «О море, радості безкрає…» (образ жінки у світовій поезії), бібліотерапевтична година «Лікуємо душу добром», літературний вечір «Пусть меня волшебником назначат…», скарбниця родинних цінностей «Сімейні реліквії» та ін.); 
розважальні (засідання-сюрприз «Під знаком Зодіаку», фольклорні гостини «Пісня залишається з людиною, пісня залишається назавжди» з ансамблем «Берегиня», новорічний атракціон «Веселий ілюзіон», ігровий розважальний коктейль «Сюрпризи новорічного вечора», вечір «Смех – отличное лекарство» та ін., святкові (свято «Хорошее настроение», новорічна світлиця «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я», бенефіс читача «Читання довжиною в життя», великодня світлиця «Велич духу – світле Воскресіння», святковий вечір «Ах, какая женщина!», ювілейне свято «Нехай палає полум’я сердець!» (до 10-річчя створення клубу та ін.) При цьому враховуємо можливості і запити учасниць, заохочуємо їх, відзначаємо успіхи. Це теж один із стимулів і критеріїв ефективності. 
   Важливо відзначити, що засідання клубу стають подіями для учасниць. Вони серйозно готуються до проведення заходів, виявляють ініціативу навіть при оформленні наочності (виставка-вернісаж «Душа квітує у натхненні і око радує краса» та ін.), охоче відгукуються на прохання підготувати цікаву розповідь, пишуть поезії, вносять своє бачення у хід сценарію. Ніхто не залишається осторонь, у кожного є можливість проявити себе, розкрити свій внутрішній світ, творчий потенціал. 
  Часто практикуємо розширені засідання клубу, на які запрошуємо залежно від теми зацікавлених читачів (молодь, чоловіків тощо).
   Дуже яскраво, у святковій, майже сімейній, атмосфері відзначили клубівці 10-річний ювілей «Вогника». На виставці-ярмарку «Наша горница добром полнится» були представлені різноманітні вироби  учасниць клубу – рукоділля, декоративні речі, збірки поезій тощо. Звучали народні пісні у виконанні клубних аматорів, поетичні виступи, щирі спогади. На честь ювілею всі члени клубу отримали пам’ятну медаль – відзнаку з емблемою «Вогника». Кореспондент газети «Новий день» зацікавилась нашим клубом і написала статтю «10 лет горит и согревает Огонек».
    10-річний рубіж клубної діяльності став не лише підсумком, а й оновленням складу його учасників, змісту роботи тощо. З’явилися нові ідеї, теми засідань клубівців. Так, важливим тематичним напрямком залишається творчий – з новими і «давніми» гостями, і «давніми» гостями, наприклад, творча зустріч «Мистецтво було над усе» (з поетом, психотерапевтом О. Бутузовим),
мистецький вернісаж «На крилах мрій і творчості», літературний салон «Із глибини душі і серця» (з письменницею В. Нижеголенко), творча майстерня «Творити красу – покликання душі»,  вечір-презентація «Дарунок поетичного таланту» з поетом і письменником П.Питалєвим), літературно-віртуальний вояж «Нова подорож – нова книга» (з Е. Кузнецовою), віртуальний променад «Музеями світу» з критиком-мистецтвознавцем С. Афанасьєвою та ін. Значущими були такі заходи, як природознавча панорама «Екологічний ареал Таврії» за участю М. Підгайного, бібліотерапевтична година «Як пережити кризу» з лікарем-санологом О.П. Лебедєвим, духовна проповідь «Боже слово – основа спасіння» з настоятелем храму Св. Олександри о. Андрієм, семінар «Здоров’я – це спосіб життя» та ін.
Особливим для клубу став відеонарис «Люди і долі» до Дня Перемоги  з найстаршою учасницею клубу Богдановою Л.В., ветераном ВВв. Про неї було знято однойменну телепередачу, що транслювалася на каналі «Скіфія», і тепер доступна на блозі. Серед інших святкових заходів пройшло чимало оригінальних – вечорниці на сучасний лад «Новорічний маскарад», День людей похилого віку «Хай розквітає молодість душі», вечір-зустріч з нагоди 8 Березня «Поезія душевної краси» за участю поета М. Левченка, читця-декламатора Моргуна В.Л. та членів міської ради ветеранів Вовченка В.Г., Мамая А.С., Чулкової Н.В., які влаштували справжній концерт для клубівців. 
  Дуже зацікавила клубівців та читачів незвичайна зустріч – з психологом-консультантом, цілителем, ясновидцем, викладачем нетрадиційної медицини Чайкіним Ж.В., який провів психопрактикум «Таємниці незвіданого».
   У 2016 р. клуб «Вогник» відзначив 15-річчя з часу заснування у форматі ювілейного клуб-кафе «Тепло сердець збирає друзів». Інформаційно-рекламне повідомлення про цей захід прозвучало на місцевому радіо.

                         Знакові події у житті клубу «Вогник»
     2001 р. – рік заснування клубу
   2003 р. –  діяльність клубу стала одним з пріоритетних напрямків реалізації програми «Жіночий світ»
    2009 р. – зміна правління – клуб очолила Іллічова В.С.
    2011 р. – ювілей клубу – 10 років
   2012 р. – робота з клубівцями за окремим напрямком бібліотечної програми «Від серця до серця»
  2013 р. – участь у соціальному проекті «Сучасна бібліотека: розуміння, допомога, розвиток»
    2016 р. – 15-річний ювілей 
    2021 р. – 20-річний ювілей 

                                             План роботи клубу на 2021 рік

1. Березень - Інтерактивний огляд літератури "Мольфарка українського слова – Дара Корній"   (до Всесвітнього дня письменника)
https://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2021/03/blog-post.html

                                             План роботи клубу на 2020 рік


1. Лютий - Літературне знайомство «Розкіш мови, чар текстів, таїнство змісту» (за творчістю українського письменника Мирослава Дочинця) (до Міжнародного  Дня рідної мови),
2. Квітень - Загальносистемний  Історичний кейс «Княгиня Ольга. Хитра, свята і мудра» (до 1075 років з часу правління княгині Ольги),
3. Травень Діалог-поколінь «Іде назустріч юним мудрість сивочола»,
4. Вересень - Загальносистемний3-D портал «Від короткометражок до блокбастерів» (до Дня українського кіно),
5. Жовтень - Загальносистемний  огляд літератури «Художній світ прози Володимира Лиса» (до 70-річчя від дня народження лiтepaтopа, жуpнaлicта, бaгaтopaзoвого лaуpeaта Кopoнaцiї cлoвa, Гpaнд-Кopoнaцiї, Зoлoтий пиcьмeнник Укpaїни-2016),
6. Грудень - Новорічне чаювання-святкування «НадзвиЧайні історії»,
7. Грудень - Аналіз роботи клубу

                     28 лютого 2020 року
                    Літературне знайомство 
              «Розкіш мови, чар текстів, таїнство змісту» 

«Розкіш мови, чар текстів, таїнство змісту», –  саме під такою назвою відбулося літературне знайомство учасниць жіночого клубу «Вогник» у бібліотеці-філії №6 з творчістю сучасного українського прозаїка, публіциста, філософа та журналіста Мирослава Дочинця.
В літературному колі ім’я Мирослава Дочинця почало активно лунати у вісімдесятих роках. Сьогодні більшість його книг стали українськими бестселерами, і ними все частіше цікавляться за кордоном, адже багато книг Дочинця перекладено десятьма мовами світу.
Творчість пана Мирослава і насправді зачаровує. Його слова, описи, оповіді, спогади хочеться смакувати ще і ще. І записувати... 

Навіть романи письменника можна розібрати на цитати. Так і зробили наші клубівці. Вибрані ними та прочитані вголос цитати, залишились з ними назавжди як напуття.

Книги Мирослава Дочинця – це філософія мудрості і великої сили духу. Читаєш, і здається, що все це знаєш давно. Але написав  він: талановитий закарпатський митець.
Присутні на заході жінки майже дві години слухали про життя та творчість письменника, фрагменти з його книг і просили ще.
Переглянувши відео «Мирослав Дочинець: дорога до себе», всі переконалися, що великий талант до літературного слова зародився ще в дитинстві майбутнього літератора.
Зацікавлено відреагували жінки на літературні загадки Світована «Всяка пташка своїм носиком живе», впізнаючи за описами з книги різних пташок.

Дізналися про звання та премії письменника і про те, яку премію Мирослав Дочинець вважає найголовнішою. Її дав Бог Слова. Це – читачі.

Бібліотекарі познайомили клубівців зі сторінкою письменника у соціальній мережі Фейсбук. «Письмо щоденне», наповнене витонченим гумором та зворушливим змістом викликало у жінок то веселий сміх, то в очах сльози. 

Завершили знайомство з творчістю Мирослава Дочинця такими його словами: "Життя любить, щоб ним жити. Щоб ним доро-жити, добро-жити, любо-жити. Тоді воно відповідає взаємністю і тримається тебе"

   
План роботи клубу на 2019 рік

1. Березень - Загальносистемні Театральні підмостки «Репертуарні лінії віртуозів української сцени» (до Всесвітнього дня театру)
2. Квітень - Кошик цінних порад «Здоровенькі були» (до Всеукраїнського дня здоров’я)
3. Травень Поетичний аккорд «О, жінко! Ти планети цвіт!» (за участю поета  О. Олексюка)
4. Жовтень - Вечір відпочинку «Щасливих літ нехай зозуля, ще нам багато накує» (до дня людей похилого віку) 
5. Жовтень - Загальносистемний  День інформації до Міжнародного дня кухаря та кулінара «Дарія Цвек – український Джеймі Олівер» (про видатну кулінарку, пластунку, музикантку, педагога)
6. Грудень - Пізнавально-розважальний колаж «З передзвоном на поріг вже ступає Новий рік» 
7. Грудень - Аналіз роботи клубу
                                               
                                           29 грудня 2019
                          Пізнавально-розважальний колаж 
           «З передзвоном на поріг вже ступає Новий рік» 


Чому ми так чекаємо Нового Року? Чому радіємо, отримуємо та відправляємо вітання? А все тому, що всі – і діти, і дорослі у ці святкові дні чекають дивовижних пригод і чудес.
У справжню казку, яку створили бібліотекарі філії №6 разом з найактивнішими користувачами, потрапили учасниці жіночого клубу «Вогник».
Не повірите, свято було на порозі зриву! Адже Баба-Яга всіх героїв зачарувала та заховала, а секрети, як зняти ці чари, тримає у своїй торбині.
Але сталося диво! Яга так розвеселилась від своїх капостей, що під час танцю загубила торбину і всі гості дізналися секрет, як зняти чари із Снігуроньки – всім разом заспівати добре відому новорічну пісню.
Так на святі зявилась Cнігуронька, і всі гості з її допомогою почали розплутувати секрети старої злюки – впізнавати за підказками та відшукувати серед присутніх літературних героїв.
Пані Шапокляк вийшла, підтанцьовуючи під пісню «…хорошими делами прославиться нельзя…» і зі словами: «Кажуть про мене, що я підступна, хитра, вредна… Так! Я така! І загадки мої такі! Але ви маєте дружити зі мною. Бо наступного року я буду на коні! 

Адже тільки у мене є подружка Криска Лариска»
Хто правильно відповідав на загадки-плутанки, той отримував фішку-сніжинку.
Солоху впізнали зразу! Хтось сказав: «Такої колоритної Солохи я ще не бачила». А вона ж перед глядачами, як риба у воді. І веселить, і красується та ще й пригощає!

Сама Міс Марпл завітала на бібліотечне новорічне свято, щоб допомогти розслідувати справу про зниклих крис і мишей. 
А зникли вони з книг, залишивши речові докази: горіхокол, сопілку, гарбуз, колосок і рукавичку.
Під час свята всі, побувавши в гостях у казки, занурились у дитинство.
Казкарка розповіла власну казку про "…волшебный город "Песочница".  
Основала его добрая фея Галина Молоткова. Живут там одни женщины и они такие разные: и по возрасту, и по профессии, и по национальности. Но одно у них одинаковое: это любящие сердца. А ещё они обладают большим сокровищем, которое очень берегут: это молодость души.


И хоть добрая фея сейчас живет в тридевятом царстве, тридесятом государстве, она все равно заботится о своем волшебном городе. А так как она любит устраивать праздники, то она прислала всем нам сюрприз - это новая книга стихов "Инобытие" Галины Федосеевны Красновой».

Збірка віршів з’явилась на світ у вересні 2019 року. А більшість віршів написані в 90-ті роки минулого століття. Але, як написав херсонський письменник Леонід Марченко у вступній статті до книги  «стихи нисколько не устарели, они, как марочное вино, лишь набрали крепости и поэтому ценятся дороже».
Секрет в тому, що Галина Краснова палає любов’ю до слова, і її слова – слова-поетеси розмальовують життя яскравіше фарб.

А ще вона чудово співає романси на свої вірші!
Добігає кінця наше бібліотечне новорічне свято. Переможці різних загадок та завдань, які зібрали найбільше фішок-сніжинок отримують призи!

А подаруночки для всіх гостей приніс Дід Мороз.
Але спочатку пісні і танці! 


З Новим роком та Різдвом Христовим!
Чудових свят, здоров’я, щастя, миру й достатку!

                                       24 жовтня 2019 
                 Загальносистемний  День інформації до Міжнародного дня кухаря та кулінара «Дарія Цвек – український Джеймі Олівер»

              У бібліо-кулінарію під назвою «Живи смачно» перетворилась на один день філія №6.



Так креативно, цікаво і смачно провели бібліотекарі загальносистемний день інформації до Міжнародного дня кухаря та кулінара.


 
Тут було і своє меню, як у всіх закладах харчування.

На перше – гарячі факти та цікава інформація про педагога та кулінара Дарію Цвєк.  Учасниці клубу «Вогник» вперше почули це ім'я, а тому дуже уважно прослухали інформацію про талановиту жінку, яка для багатьох поколінь господинь була взірцем доброго смаку не лише в кулінарії, а й в способі життя.

А ось з книгами пані Дарії багато хто знайомий і, як виявилось, навіть готують за її рецептами. 


Дарія Цвєк – берегиня українських традицій. Її слова «Пам'ятайте одне: традиція в'яже родину, традиція в'яже сім'ю, традиція в'яже державу» спонукали присутніх до розповіді про їх родинні традиції.

На друге у меню бібліо-кулінарії «Живи смачно»  –  фірмові рецепти від читачів. У кожної господині є свої маленькі секрети приготування тої чи іншої страви. Тепер всі вони зберігаються у «Нашій книзі кулінарних рецептів», яка доступна кожному відвідувачу. 

На третє – «Креативна кулінарна майстерня».


Групі «креативщиць» потрібно було гарно нарізати та викласти овочі та фрукти, користуючись порадами з книг та журналів.

А в цей час основна група клубівців згадували та впізнавали за підказками пісні про їжу. І навіть співали!

А ось і результат кулінарної майстерні!

На десерт для всіх гостей виставка-дегустація «Смачна фантазія». 

Вихід кожної господині з оригінальним кулінарним шедевром зустрічали гучними оплесками.



Під час дегустації продовжувалось обговорення почутої інформації про Дарію Цвєк, обмін рецептами і як завжди, задушевні бесіди.


Жити смачно – це не тільки про їжу, а й про приємне спілкування, натхненне читання, радість творчості, пізнання чогось нового, обмін  досвідом...  Все це є у нашій бібліотеці. Завжди чекаємо на Вас!

                                                     10 травня 2019                                           
                               «О, жінко! Ти планети цвіт!»

Останній місяць весни багатий на свята. Тільки відгриміли салюти найголовнішого свята – дня Перемоги над нацизмом і знову свято – День матері!Напередодні цього найніжнішого свята у бібліотеці-філії №6 влаштували унікальний захід: поетичний акорд «О жінко! Ти планети цвіт!».

На засідання жіночого клубу «Вогник» завітали херсонський поет і журналіст Олег Олексюк та хор «Наша пісня» обласного палацу культури.
Олег Васильович по-особливому, з ледь відчутним гумором розповів про свій життєвий та творчий шлях. 

Торкнувся роботи  Херсонського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка, яке він очолює.


Познайомив з власними новими книгами, яких немає у бібліотеці та читав вірші, в яких оспівується її величність – жінка. 


І це було так просто і по-справжньому, що  кожна жінка  сприймала ці слова так, ніби вони написані для неї.
Присутні дізналися, що 2018 рік був для нашого гостя зірковим. 

Книга О.Олексюка  «Від берега "Я" до пристані "Ти"» перемогла на Всеукраїнському літературному конкурсі у місті Червоноград, а сам автор отримав високу державну відзнаку – звання "Заслужений працівник культури України", з чим щиро його привітали.

У виконанні хору прозвучали пісні про маму та родину: «Мамині руки», «Голуби над батьківською хатою», «Біля калини плакала матір», «Мамина пісня». Багато хто підспівував, а хтось крадькома утирав сльозу…
Несподіваними для учасників заходу стали інтерактивні завдання.

Аукціон «О жінко! Є твоє ім’я й в книжках!»  визначив того, хто згадав найбільше книг, у назві яких є імя жінки. 


А бібліотекарі експромтом організували однойменну виставку.


Вікторина «Поезії рядки шукають автора» знайшла найкращого знавця віршів українських поетів.

Лагідні, пестливі чоловічі слова квітами проростають у жіночих душах. 

Отак ми й склали букет ніжних чоловічих слів «Ти моя…» для всіх жінок: матерів, бабусь, доньок.



Розходитися ніхто не поспішав. Одні вишику-вались у чергу за автографом поета, другі продовжували співати.


Щиро дякуємо Олегу Васильовичу Олексюку та учасникам хору «Наша пісня» за те, що подарували святковий настрій користувачам бібліотеки та бібліотекарям.
Вітаємо всіх з днем Матері! Краси, насолоди і вічної вроди! Від Бога – здоров’я, сил – від природи! Любові і ніжності від дітей та чоловіків!

                                                          10 квітня 2019
                                     Кошик цінних порад «Здоровенькі були!» 
Найактивніші читачки бібліотеки-філії №6 із задоволенням приходять на засідання жіночого клубу «Вогник», де можна, не тільки почути цікаву інформацію, а й поговорити «про жіноче», обмінятися почуттями, переживаннями, поспівати і навіть вдосталь посміятися, що дуже корисно.

Квітневе засідання клубу кошик цінних порад «Здоровенькі були!» було присвячене Дню здоров’я і пройшло в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я (розпорядження Кабінету Міністрів України). 
Бібліотекарі запросили на захід вченого-агронома, професійного травника, голову херсонського «Клубу за здоровий спосіб життя» Миколу Євгеновича Борисенка. 



Микола Євгенович дуже дохідливо розповів про систему людського організму, чому її потрібно очищати, як правильно це робити і порекомендував, виготовлену нимфітопродукцію. 


Під час бесіди дізналися, що наш гість є ще й міжнародним експертом з повноцінного харчування та консультантом-технологом з вирощування та переробки екологічно чистої продукції. Тому, всі присутні не просто зацікавлено слухали, а ловили кожне його слово.


Розповівши про значення рухової активності в житті людини, голова «Клубу за здоровий спосіб життя» запропонував всім разом зробити декілька вправ.


А Марія Петрівна – дружина Миколи Євгено-вича, - порекомендуваластати членами клубу тавідвідати студію-балет «Марія», де проходять заняття для людей різного віку.
             
В кінці зустрічі одні детальніше знайомилися з продукцією гостя, інші шукали поради у професійного травника.




А ще вибирали на виставці «Здоровенькі були!» саме ту книгу, яка їм потрібна. 


Колективи бібліотеки-філії №6 та жіночого клубу «Вогник» дуже вдячні Миколі Євгеновичу Борисенко за мудру науку, корисні поради та дружнє спілкування.
Сподіваємось, що наша зустріч була і для гостей такою ж приємною.

                                               

                                              29 березня 2019 
                                     Театральні підмостки 
                      «Репертуарні лінії віртуозів української сцени» 

                                    Яскраво! Емоційно! Феєрично!


Після третього дзвінка, як у театрі, у бібліотеці-філії №6 розпочався загальносистемний захід – театральні підмостки «Репертуарні лінії віртуозів української сцени».



Гостей зустрічали колоритні героїні книг української літератури. А хто вони і з якого твору мали сказати глядачі.


Але як же не впізнати гоголівську Оксану, якщо і краса, і манери, і слова такі ж?


А цю сварливу жінку впізнали зразу ж, як тільки вона побачила панство, перед яким благоговіє. І потекли патокою солодкі слова з вуст Кайдашихи, наче й не було лайки з Мотрею за мить до цього.


Аж тут трапився конфуз. Наступна героїня подумала на Марусю, що то її мати, та й присікалась до неї, що хустка на голові не по-модньому, а треба чепчик. Але ж і Кайдашисі палець в рот не клади. Ледь розняли…



А Проня Прокопівна вже і співала, і танцювала, і зі святом вітала.
Зауважте, ролі виконували наші читачки та ще й великим бажанням! Що ж то театр з людьми робить?! 


Ось такі талановиті, веселі та розумні, жінки об’єдналися у бібліотечному жіночому клубі «Вогник».



З великим зацікавленням учасниці клубу слухали інформацію про те, як розвивалось театральне мистецтво в Україні, про життя і творчість найвидатніших артистів українського театру: Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Карпенко-Карого, Панаса Саксаганського, Миколу Садовського, Марію Садовську-Барілотті, Марію Заньковецьку.


Відеофрагменти із фільмів «Мартин Боруля» та «За двома зайцями» викликали у зацікавлених глядачів непідробний сміх.



Через гру «Склади прислів’я»  клубівці познайомилися з чистою, сповненою усіма барвами поезії і гумору мовою Марка Кропивницького, у творах якого перлами-самоцвітами переливаються жарти, прислів’я та дотепи.

Цікавою частиною заходу був розділ «Маско, я тебе знаю». Глядачі впізнавали акторів Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша за фото, на яких обличчя акторів було прикрито театральними масками. Як тільки називали прізвище та імя – маска зникала.


Театральна вікторина внесла неабияке пожвавлення аудиторії. Відшукуючи музу трагедії, кожен хотів якомога більше дати правильних відповідей.



Книжкова виставка «Театральні автографи часу» обєднала літературу як і про корифеїв українського театру, так і про акторів сучасного театру.
Тим більше, що сьогодні існують різні театри: драматичний, музичний, музично-драматичний, тіньовий, ляльковий, оперети, пантоміми, одного актора тощо.

А чи знаєте ви щось про плей-бек театр? А наші користувачі вже знають, бо на театральні підмостки до нашої бібліотеки завітала Вікторія Концева – поетка, акторка плейбек-театру Sunsity
Вікторія розповіла про різновид інтерактивного театру імпровізації, що складається з двох основних комплементарних практик: розповіді глядачами особистих історій на публіку та миттєвої художньої інсценізації акторами цих розповідей у специфічних формах.

А ще так натхненно і щиро прочитала власні вірші, що закохала у себе всіх присутніх.
Ще довго клубівці обговорювали зустріч за приємним чаюванням.
Сценарій ЗС заходу – театральні підмостки «Репертуарні лінії віртуозів української сцени», наповнений надзвичайно цікавою інформацією та влучними відео-фрагментами.  Дякуємо колегам з ЦБ ім. Лесі Українки. 

                                План роботи клубу на 2018 рік 
1. лютий   Відеокомпозиція «Подорожуємо і захоплюємося!»
2. березень Літературне знайомство «Веселе читання з вечора до рання»    3. квітень Загальносистемний  День інформації «Незабутня Квітка» (до 65-річчя від дня народження американської співачки українського походження Квітки Цісик) 
4. червень - Мистецький салон «Палітра краси і гармонії» (в рамках проекту «Бібліотворчість: захоплюйся і твори!»)
5. вересень Загальносистемний караван історій «Пам’ятки та визначні місця України» (до  Року охорони культурної спадщини в Україні)
6. грудень Битва інтелектуалів «Новорічний драйв»
7. грудень - Аналіз роботи клубу            


                                                   27 грудня 2018
                                   Битва інтелектуалів «Новорічний драйв»


Напередодні Нового року жіночий клуб «Вогник» зібрав у бібліотеці-філії №6 красунь і розумниць на чергове святкове засідання.




Традиційно голова клубу привітала всіх присутніх з Новорічно-Різдвяними святами.


Бібліотекарі запропонували гостям взяти участь у битві інтелектуалів «Новорічний драйв»  і вони спочатку розгубились: прийшли на свято, а тут битва.





Але познайомившись з правилами гри, на кшталт, добре відомих з дитинства «Хрестиків-нуликів», – всі зрозуміли, що потрапили на новорічні розваги і куди й подівся той страх. 


Натомість зявився азарт перемоги. З молодим запалом, який буває на початку нового цікавого заняття, взялися учасниці клубу до виконання цікавих оригінальних завдань ігрового поля «Сніжинки-Сніжки».




І саме так назвали команди: одна – «Сніжинки», друга – «Сніжки».
А так як зустріч святково-новорічна, то і жартівливо-ігрові завдання всі були пов'язані з зимою і Новим роком.



Так «Новорічний гороскоп» пропонував розмістити знаки зодіаку  за тим порядком, як вони розміщені астрологічно.






Під час завдання «Стоп-кадр» потрібно було за кадрами впізнати художні фільми про Новий рік, а впізнавши, переглянути відеофрагменти.



У «Чорному ящику» бібліотекарі заховали предмет – атрибут Нового року.  Хто перший відгадав, той і отримав приз, а його команда перемогу у цьому завданні.



«Народ скаже, як зав’яже» – кожна команда отримавши прислів’я про зиму, розрізані на слова, змагалася у швидкості його складання.



Гравці з легкістю впізнали уривки з казок, де мова йде про зиму – «Хто читає, той впізнає» та розгадали зимові загадки – «Знаєш – відгадаєш».




Найсміливіші з кожної     команди         взялися         вгадувати    хто   вони,        одягнувши             маску    та   задаючи   питання   присутнім         таким чином,   щоб     ті       відповідали «Так» чи «Ні».
Найбільш емоційним видалось завдання «Впізнай пісню».


Пісні з новорічних художніх фільмів не тільки нагадали молодість, а й спонукали до співу і навіть до танців.




Безпрограшна гумористична лотерея «Сюрприз», яка завершувала новорічну ігрову программу подарувала море радості та позитивних вражень.


Тепла святкова атмосфера, зустріч з подругами, яскраві враження та спогади, задоволення,  піднесений настрій – це і є шалений новорічний драйв, який отримали гості бібліотеки і самі бібліотекарі на запальній вечірці!


                                                                  

                                              12 жовтня 2018  
Караван історій «Пам’ятки та визначні місця України»


Караван історій «Пам’ятки та визначні місця України» ознайомив учасниць жіночого клубу «Вогник» з найдивовижнішими пам’ятками архітектури та історії України.
     Клубівці здійснили захоплюючу подорож до Білгород-Дністровської фортеці, Підгорецького  замку, «Гетьманської столиці» - Батурина, палацу Кеніга.
                       
 Останньою зупинкою нашої віртуальної подорожі стала Херсонщина, яка багата на культурні та історичні місця.

  
        Розповідь про історичні пам’ятки Херсона доповнила Кузнецова Е.О., яка цікавиться минулим нашого краю.
Також вона поділилася своїми враженнями від поїздки Західною Україною.   
  
               


Присутніх зацікавив перегляд літератури «Культурний код України», підготовлений до заходу. 
                                                                                   



     

                                               15 червня 2018 р
                                  Мистецький салон «Палітра краси і гармонії»

Є в житті зустрічі, які залишають особливий слід у душі, відчуття причетності до високих духовних джерел, чистоти і досконалості.

Такими високими почуттями обдарувала сьогодні відвідувачів бібліотеки, учасниць жіночого клубу «Вогник» гостя заходу – художник-іконописець, майстер розпису по дереву, керівник херсонського творчого об’єднання «Декор» Наталія Щеглова.

   
                                 

Її дивовижні, добрі роботи зачарували всіх, адже справжнє мистецтво підносить і хвилює своєю глибинністю, щедрістю, натхненністю.

                                

Емоційна образність та своєрідність художнього бачення майстрині полонили аудиторію, викликавши одностайну симпатію до незвичайного таланту.

Ікони, декоративні вироби, в’язані іграшки вабили зачудовані погляди, в яких світилися захоплення і радість.
        
Майстер-клас «Іграшка-мрія», представлений гостею, додав дитячої безпосередності і фантазійності, душевного тепла усім учасникам.
У мистецькій палітрі Наталії Щеглової багато любові не тільки до людей,  й до всіх живих створінь, доброзичливості та оптимізму, які надихають не тільки її, але й тих, кому з нею пощастило спілкуватися. 
 

Після таких заходів хочеться вірити у прекрасне, любити світ і творити! 


                                              13 квітня 2018 р
                                   «Незабутня Квітка України»


      Чарівний голос унікальної співачки – Квітки Цісик – вокальний феноменякий хвилює і полонить глибиною й вишуканістю тембру, оксамитовим ліричним сопрано…





    Їй би виповнилося 65… Енергія співу й таланту залишилися поза часом, щоб нагадувати про винятковий внесок у музичну культуру України та світу.


Так, запрошуючи відвідувачів на ЗС День інформації, присвячений Квітці, було приємно чути, що її пам’ятають і цінують, а дивовижні пісні – справжня насолода.





Учасниці жіночого клубу «Вогник» були у захваті від прекрасної слайд-презентації та відеоматеріалів про Квітку, і навіть виписували відомості про неї, щоб розповісти іншим.



Подробиці її життя та творчої кар’єри вразили слухачів, вони дякували за цю можливість яскравогоестетичного задоволення.




                                                  16 лютого 2018 р
                                  «Подорожумо і захоплюємося!»
  
 Подорожування – чудовий вид відпочинку, навіть якщо це віртуальна мандрівка у далекі країни.




   
Для учасниць жіночого клубу «Вогник» подорожі – не тільки приємне дозвілля, а й улюблена тема спілкування, можливість отримати нові яскраві пізнавальні враження та емоції, поділитися цікавими відомостями про відвідані місця.



Гостя заходу – Шеховцова О.К. здивувавалаклубівців своєю поїздкою в Китай (відеопрезентація), його дивовижними ландшафтами й екзотичними явищами, що вражають уяву сучасними культурними досягненнями, своєрідністю суспільного устрою й архітектурними витворами.
Аудиторія тепло сприймала Ольгу Костянтинівну, «засипаючи» запитаннями та компліментами, тож гостя виявила бажання теж стати членом клубу.


В ході довірливої дружньої бесіди тему доповнювали своїми спогадами та порадами «досвідчені мандрівники» – Кузнецова Е.О. та Липенко В.Г.




  







    Під час чаювання вони порадували всіх зворушливими читаннями авторських віршів, а В. Г. Липенко подарувала бібліотеці свою нову поетичну збірку.

План роботи клубу на 201рік 
1. січень Новорічне асорті «Найулюбленіше свято»
2. лютий - Респект-зустріч «Екскурс в історію моди» (з С.Афанасьєвою)
3. березень - Колекція портретів «Жінки, які змінили світ» (К.Шанель, М.Монро…) (до Міжнародного жіночого дня)
4. квітень - Загальносистемна бібліотечна вечірка «I Love Jazz» (до  Міжнародного дня джазу)       
5. червень - Ексклюзив-тур «Ця екзотична Японія…»    (в рамках Року Японії в Україні)
6. жовтень - Поетично-патріотична вітальня   «З відданістю Україні в серці»
7. грудень - Аналіз роботи клубу 



9 листопада 2017р
«З відданістю Україні в серці»


 Я буду пити досхочу
 Нектар чаруючого слова.

                  Савченко К.М.




9 листопада з нагоди Дня української писемності і мови в бібліотеці-філії №6 відбувся святковий захід: у національно-патріотичній вітальні зібралися шанувальники української словесності та гості, які подарували свої зворушливі виступи, добрий настрій, спогади про рідне, дороге, незабутнє.

 








      Чудову ліричну програму підготували херсонська поетеса й письменниця, член Національної спілки журналістів України, Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», К.М. Савченко та бард і голова комісії по роботі з молоддю міської ради ветеранів В.Г. Вовченко.

                 








      Ніжно й щемливо, натхненно й урочисто лунали поезії та пісні, присвячені українській мові, Херсонщині, Україні, і сердечним теплом сповнювалися погляди вдячної аудиторії.



Дуже приємним подарунком стали нові збірочки К.М. Савченко, з пам’ятними автографами.

                         
   








Такі зустрічі – ніби живлюща роса, справжній нектар духм’яних квітів талановитої поетичної душі, яка увібрала найкращі почування до своєї Батьківщини, і цими дарами щедро наділяє всіх спраглих до любові, щирості, краси.



16 червня 2017 р
«Ця екзотична Японія…»

   Ексклюзив-тур до загадкової Японії здійснили учасниці жіночого клубу «Вогник» під час бібліотечного заходу, що пройшов у рамках Року Японії в Україні.

     Віртуальна присутність японського світу відкрила для читацької аудиторії особливості однієї з найдавніших цивілізацій, яка стала потужним центром сучасних технологій, високорозвиненої культури і вишуканих традицій.

        







   
  
   Чайна церемонія, бонсай, Сад каменів, ікебана…Філософія та естетика японського світогляду, заглиблення в сутність буття – визначальні риси національної самобутності допомагають осягнути дивовижні явища цієї східної-азійської країни.

                          







   
  
   Здивування й захоплення у присутніх викликали також зразки літератури та мистецтва Японії, зокрема, перегляд літератури «Японські мотиви» (оформлений за участю клубівців) став окрасою інтер’єру та ефективною рекламою читання.



                            









   Незвичайнимиі цікавими були «точки дотику» японсько-українського «перетину»: прадавні корені походження, повага до звичаїв і традицій, любов до природи (сакури-вишні), співучість та ін.

                      










   Красивим завершенням знайомства з Японією стали паперові журавлики-орігамі, які учасники майстер-класу виготовили з побажаннями щастя. 


                            








28 квітня 2017 р
«У ритмах джазу»

    
    Напередодні Міжнародного дня джазу в бібліотеці-філії № 6 пройшла ЗС вечірка «Ilovejazz».
 Шанувальники цього музичного жанру насолоджувалися найкращими композиціями знаменитих зірок джазу – Луї Армстронга, Біллі Голідей, Елли Фіцджеральд та ін.


Джаз, як своєрідне явище афроамериканської культури, має шанувальників у всьому світі. Тож аудиторії було цікаво дізнатися про особливості його походження та виконання, різновиди і джазові гурти.


Ностальгічно-романтичний настрій характерних джазових мотивів доповнювали фрагменти кінострічки «Великий Гетсбі».
     
     «Епоха джазу» залишається не просто відлунням  історії, а й періодом розквіту оригінального музичного мистецтва, яке зворушує, вабить і надихає.



                                       
10 березня 2017 р
«Дзеркало жіночої долі»

 Весна і жінка… Пробудження природи і чутливої жіночої душі…




   

    Весняний святковий настрій панував сьогодні і в нашій бібліотеці, на засіданні жіночого клубу «Вогник». 



Весняним камертоном-подарунком для клубівців стали яскраві пташки, виготовлені на бібліотечній території творчості.  

                   
                                       
Колекція портретів «Жінки, які змінили світ» ознайомила учасниць клубу з життєвими історіями харизматичних представниць кращої половини людства.
Захід викликав захоплені відгуки серед аудиторії, для багатьох особистості, представлені у культурологічному ракурсі, стали відкриттям: Анна Ярославна – королева Франції, Коко Шанель, ХедіЛамар, Мати Тереза та ін.

Справді, жінка – створіння загадкове і суперечливе, примхливе і особливе… А жіноча доля – то взагалі феномен, який створює сама героїня.
       Підтвердження цього – і учасниці нашого клубу, яким є про що розповісти.





    За солодким столом вони жваво ділилися своїми враженнями, завершивши душевне спілкування народними ліричними піснями.



24 лютого 2017 р
«Екскурс в історію моди»

Мода, краса і стиль – поняття піднесені і завжди у тренді. Тонке відчуття прекрасного – справжня жіноча стихія, що захоплює і надихає, бентежить, дарує вишукану насолоду. 



Увесь спектр дивовижних емоцій від екскурс-презентації «Ікони стилю» подарувала вдячним слухачам бібліотечна респект-зустріч з мистецтвознавцем С. Афанасьєвою. 


Артистичний виклад теми, глибока ерудованість та шарм гості зачарували учасниць жіночого клубу «Вогник» елегантною і романтичною  атмосферою.

Заінтриговані та сповнені вражень клубівці викликали гостю «на біс», активно підтримуючи цікаве спілкування.
Змістовним доповненням стала демонстрація серії фотокарток з домашнього альбому однієї з учасниць клубу – від початку до кінця минулого століття, де можна було простежити зміни у моді новітніх часів.
Жваве обговорення модних тенденцій продовжилося і під час чаювання, із пропозиціями та ідеями.

13 січня 2017 р
«Найулюбленіше свято»


   Святкування Нового року – справа важлива. Як добре його зустрінеш, більше знайдеш яскравих вражень, сюрпризів і друзів.
   У затишній атмосфері учасниці жіночого клубу «Вогник» зібралися ще раз відзначити «старий» Новий рік та розважитися в добірному гурті.


 
  Веселі конкурси, завдання й вікторини перетворили бібліотечний простір на гамірний і жвавий аванзал, де дружно змагалися прихильники Нового року, виявляючи свою винахідливість та кмітливість.



    Імпровізовані виступи читачок підняли «градус» настрою всім, викликали овації та захоплені схвалення.



    Приємним подарунком для клубівців стала лотерея призів, а також товариське спілкування за солодким чаюванням, з домашніми смаколиками.



                                                  План роботи клубу на 201рік
  1. січень -  Розважальна тусовка «Веселий Новий рік»
 2. лютий - Дежавю «Невідоме про відомих Івана Миколайчука та Богдана Ступку»
 3. березень - Ювілейне клуб-кафе «Тепло сердець збирає друзів» (до 15-річчя клубу «Вогник»)
 4. квітень - Дачні посиденьки «В нашому садочку, як у віночку»
 5. травень - Віртуальний променад «Музеями світу» (до Міжнародного дня музею)
 6. вересень - Поетична вітальня «Оксамитовий подив мрій» (із херсонською поетесою Н.Музикою )
7. листопад - Етновідеокомпозиція «Дивовижна Україна»

8. грудень - Аналіз роботи клубу (анкетування «Соціопортрет жіночого клубу «Вогник»  
                                              
                                              9 листопада 2016р.
                                             «Дивовижна Україна»

Що ми знаємо про Україну? Здається, багато чого, але не все.

Учасниці жіночого клубу «Вогник» змогли з’ясувати для себе ряд нових, невідомих фактів про нашу Батьківщину, про які вони дізналися сьогодні  з етновідеокомпозиції, підготовленої у бібліотеці-філії №6.

Унікальність природного, суспільного й культурного досвіду нашої країни, її незвичайний,  потужний потенціал – важливий для розуміння й усвідомлення справжньої ролі і місця України у світовому співтоваристві. А для кожного з нас – необхідний позитивний заряд громадянського самоствердження і національної самоповаги.

Краще пізнати свої історичні джерела, здобутки попередніх поколінь, окреслити перспективи у європейській спільноті – потреба свідомої, незаангажованої особистості, яка прагне до об’єктивної, правдивої оцінки минулого і сучасного.



Під час заходу також було презентоване нове патріотичне видання лідерки клубу Е.О. Кузнецової – «Украина в  сердце моем», що викликало дискусійне обговорення серед присутніх, адже гострі проблеми, які піднімаються в книзі, зачіпають своєю глибиною і актуальністю.

Тож тема України – невичерпна, особлива і важлива не лише для молоді, а й для людей старшого покоління.
                                              16 вересня 2016 р.  
                                       «Оксамитовий подив мрій»

Херсон святкує 238-річницю…
Піднесений, особливий настрій панував сьогодні і в поетичній вітальні бібліотеки-філії №6, де зібралися учасниці жіночого клубу «Вогник» на зустріч з відомим херсонським поетом, полковником у відставці військово-медичної служби, людиною морського гарту –  В.В. Гайдамакою.

   Захід, присвячений до Дня міста, став захоплюючим відкриттям літературного таланту поета-романтика для шанувальників мистецького слова, які із задоволенням слухали оригінальні твори в авторському виконанні та цікаві історії із життя гостя, заінтриговані його морськими пригодами й творчістю.


Широта душі і захоплень В. Гайдамаки, синівські почуття до рідного міста та України, щиро висловлені у ліричних поезіях, отримали теплі емоційні відгуки серед читацької аудиторії, вдячність за нагоду поспілкуватися з неординарним майстром пера, закоханим у Херсон та море. На згадку він подарував читачам бібліотеки свої нові книги з автографом, презентувавши їхприсутнім. 
                                            
       Поет з гордістю відзначив, що в цей день уперше прозвучить «Гімн Херсона»,  написаний на його слова у виконані Народного  артиста  України Хариса Ширінського,  і запросив продовжити святкування разом з херсонцями.

                                             27 травня 2016 р.  
                                        «Про музей в бібліотеці»

  Чи давно ви були в музеї? А в бібліотеці?.. )))

    До речі, можна вдало поєднати й те й інше, якщо потрапити до захопливої аури віртуальної подорожі музеями світу, – одна з таких, наприклад, учора відбулася у нашій бібліотеці.


  Музою заходу стала Світлана Афанасьєва – відомий критик-мистецтвознавець, яка заполонила аудиторію знайомством з вишуканим світом прекрасного.


   Витончений смак та незвичайна ерудиція гості подарували неймовірну насолоду слухачам, які буквально ловили кожне слово й жест, затамувавши подих від запаморочливої мистецької каруселі: афінська пінакотека, Нотр-Дам де Парі, палац Уффіці, Ермітаж, Херсонський художній музей і т.д.

   
      Проте схвилювали учасників подорожі не лише раритетні експонати, велич живописних, скульптурних та архітектурних шедеврів, а й візуальне відчуття присутності у певних епохах, нюанси їх культурної своєрідності.

 Тож перенестися в паралельний вимір античної чи іншої цивілізації не складно – приходьте до нас!


                                             22 квітня 2016 р.  
                              «В нашому садочку, як у віночку»
   
  Учасниці жіночого клубу «Вогник», що діє при бібліотеці-філії №6, зібралися сьогодні на дачні посиденьки, і дуже цікаво провели свій вільний час.


   Серед клубівців чимало дачників, тож тема для них, і не тільки, була актуальною. Проте обговорювалися тут не стільки побутові питання, а йшлося про культурно-рекреаційну цінність дачі та її зарубіжних різновидів.
    Клубівці дізналися про історію виникнення дач, їх особливості, господарське і мистецьке значення та ін
   
   Більшість і не підозрювали, яку важливі роль мали дачі для творчості  інтелігенції – і, насамперед, письменників. Багато своїх кращих творів вони написали у Будинку творчості, що, по суті, був різновидом дачного помешкання.


 Несподівано розкрила тему «дачної» творчості гостя заходу, користувачка бібліотеки – Яна Тєміргоєвська. Вона представила оригінальну серію фото флористики – фотокартин із природних матеріалів, що створила на власній дачі. Особливе художнє бачення Яни приємно здивувало аудиторію, викликало захоплення.



  

  Також присутні були вражені закордонними «дачними дивами», які вони змогли побачити з відеороликів – побувавши на французькій віллі чи в німецькому садовому товаристві, помилувалися англійськими котеджами та тропічними бунгало.


Українські народні пісні та дачний фольклор (анекдоти й бувальщини) підтримували мажорний настрій усього заходу.









  
  Перегляд літератури за «дачними» інтересами став у пригоді зацікавленим темою учасницям, які дякували за змістовний і незвичайний захід.


                           11 березня 2016 р.
                 «Тепло сердець збирає друзів»


    

    11 березня у бібліотеці-філії №6 відбувся святковий захід – ювілейне клуб-кафе «Тепло сердець збирає друзів» до 15-річчя жіночого клубу «Вогник"



     В ювілейному «меню» були:

1.     Пікантний смак побажань
2.     Ванільна вуаль часу
3.     Аромат жіночих таємниць
4.     Крем-попурі
5.     Солодкі спомини
6.     Музичні десерти
7.     Книжкові смаколики
    Поетичні і гумористичні вітання, ліричні пісні, дарунки-сюрпризи («солодкі» квіти та ін.) створювали гарний настрій в учасниць клубу та гостей.

                                  

                                            

     З нагоди ювілею голова клубу «Вогник» Іллічова В.С. та учасниця клубу 
Е.О. Кузнецова написали авторські віршовані привітання-присвяти. 


 Фрагмент відеофільму та слайд-презентація допомогли пригадати найяскравіші події з життя клубу, насичена діяльність якого охоплює різноманітну тематику. За 15 років було проведено понад 100 засідань клубу!


  Жартівливий тест «Який ви фрукт» допоміг з’ясувати жінкам загадку свого характеру, адже у кожній є своя родзинка.





    На згадку кожен із присутніх написав пам’ятні «сердечні» побажання, що з’єдналися в одне «серце» клубу.

                                           


  Ексклюзивним подарунком для клубівців став торт-книжка, презентований активною учасницею клубу.  






  Слова вдячності, добрі відгуки і побажання подальшого процвітання клубу стали найкращим свідченням його ефективності.   



                          19 лютого 2016 р.
«Невідоме про відомих Івана Миколайчука та Богдана Ступку»


19 лютого у бібліотеці-філії №6 відбулося віртуальне знайомство з легендарними акторами українського кінематографу – загальносистемний захід «Невідоме про відомих Івана Миколайчука та Богдана Ступку». 

Учасниці жіночого клубу «Вогник» з великою цікавістю слухали історії з творчого життя визначних діячів сцени, побачили відеоматеріали про них (фото, фрагменти к/ф, інтерв’ю та ін.).
Зворушливі і хвилюючі епізоди акторської долі викликали напружену увагу та додаткові запитання у присутніх


                                       

Сюрпризом став виступ гості клубу, яка теж підготувала цікаве повідомлення про кіноакторів. Виявилося, що вона жила на батьківщині І.Миколайчука, побувала на його могилі.
Огляд літературних видань став підсумковим акордом мистецької теми.

                                                  

                        15 січня  2016 р.
«Веселий Новий рік»


Розважальна тусовка «Веселий Новий рік» зібрала учасниць жіночого клубу «Вогник» у дружному колі.

                                         

      Клубівці активно змагалися у виконанні ігрових завдань, жартівливих конкурсів, за підсумками яких були визначені переможці.

                                      

Оригінальним був конкурс «Пори року», за яким учасники групами представляли свою тему піснями, віршами та загадками.


Безпрограшна лотерея-прогноз порадувала присутніх міні-призами. 
Святкову атмосферу створювали новорічні пісні, караоке, танцювальні номери. Дотепні спогади, позитивні враження і гарний настрій стали приємним бонусом заходу.

План роботи клубу на 201рік
1 січень –  Вечорниці на сучасний лад  «Новорічний маскарад»
2 березень – Літературний салон «Із глибини душі і серця»  (з херсонською письменницею В.Нижеголенко)   
3 квітень – Мистецький вернісаж «На крилах мрій і творчості»  
4 травень – Мультимедійна презентація книги П.Загребельного «Роксолана»
5 вересень – Літературно-віртуальний вояж «Нова подорож – нова книга»   
6 жовтень – Полілоги «Соціально-правові реалії та перспективи     сьогодення»     (в рамках соціального проекту)    
7 грудень – Організаційне засідання.
         
           1 жовтня  2015 р.
«Соціально-правові реалії та перспективи сьогодення»

    1 жовтня у бібліотеці-філії №6 відбулися полілоги на тему: «Соціально-правові реалії та перспективи сьогодення». Користувачі бібліотеки активно обговорювали актуальні питання отримання субсидій на житлово-комунальні послуги.

  Кваліфіковані роз’яснення та відповіді на хвилюючі питання надала гість заходу, спеціаліст Управління праці та соціального захисту населення Суворовського району – Жунько Ларисою Миколаївною. Вона компетентно і ґрунтовно провела «лікбез» для аудиторії, задовольнивши запити, з якими зверталися зацікавлені люди.


  Також присутні ознайомилися з віртуальним соціальним путівником «Це вас хвилює…», розробленим нашою бібліотекою, і Кластером суспільних знань (проект Херсонської міської громадської організації «Розвиток» та Централізованої бібліотечної системи м.Херсона). Буклети з важливою соціальною інформацією, отримані користувачами, сподіваємося, теж допоможуть їм у вирішенні різних питань соціального характеру.

          4 вересня 2015 р.
                                 "Нова подорож - нова книга" 

 Подорожі завжди дарують безліч незабутніх, особливих вражень. І як чудово, коли перенестися у неповторні миттєвості можна за допомогою книги!

   Радість від зустрічі з такою книгою і її автором сьогодні  отримали учасниці жіночого клубу «Вогник» при бібліотеці-філії №6 Херсонської ЦБС, де відбувся літературно-віртуальний вояж «Нова подорож – нова книга».


  Користувачка бібліотеки, одна з лідерів жіночого клубу, Е.О. Кузнецова представила свою нову збірку «жіночих» історій – «Дней далеких отраженье», зворушливо і яскраво розповівши про свої подорожні враження від поїздки  в Німеччину та героїнь книги.


    Клубівці  із вдячністю відзначили насолоду такого приємного спілкування з прекрасною творчою особистістю, і, звичайно, виявили бажання прочитати презентоване видання та інші книги Елеонори Орестівни, подаровані бібліотеці.

        29 травня 2015 р.
                            "Роксолана"  

   29 травня у бібліотеці-філії №6 відбувся захід, присвячений 35-річчю з часу виходу відомого роману П.А.Загребельного «Роксолана». Слайд-презентація та відеозаписи яскраво проілюстрували історичні події  ХVI ст., головною героїнею яких була українка. Аудиторія захоплено слухала повідомлення про історичну канву та сучасні дослідження особистості Роксолани, чиє життя і досі викликає запитання в минуле. 


     Твір визначного класика нашого письменства вдало розкривали інформаційні технології та перегляд літератури. Учасниці жіночого клубу «Вогник» із захопленням сприймали цікаву й дискусійну тему, що талановито і найповніше представлена у вітчизняному романі П.А. Загребельного. Багатьом захотілося перечитати цей твір та інші видання про незвичайну жінку, ім’я якої стало своєрідним символом України.

                               
                          
24 квітня 2015 р.

                       Мистецький вернісаж «На крилах мрій і творчості»

  24 квітня у бібліотеці-філії №6  відбувся мистецький вернісаж «На крилах мрій і творчості».


  Учасниці жіночого клубу «Вогник» захоплено сприймали та обговорювали тему сучасного мистецтва. Для багатьох клубівців стали відкриттям такі художні явища, як перформанс, інсталяції, стріт-арт, 3D малювання та ін. 
  Приємно вразили їх відеоперегляди картин художників-модерністів,  мистецтво малювання на воді (ебру), пісочне шоу. 


   Е. Кузнецова ознайомила аудиторію з каталогами репродукцій картин із домашньої бібліотеки.
   Мотивуючим практичним завданням для клубівців був асоціативний тест «Сила мрії», а також наочна вікторина «Як ми знаємо мистецтво».

  
    Захід настільки сподобався присутнім, що вони ще чекали продовження цікавої теми.

6 березня 2015 р.
                        Літературний салон «Із глибини душі і серця»

   6 березня у бібліотеці-філії №6 відбувся святковий захід, присвячений Міжнародному жіночому дню – літературний салон «Із глибини душі і серця». Теплі вітання, пісні та невимушена атмосфера спілкування об’єднали жінок-читачок, які захоплюються поетичним словом.

 


     Гостя салону – відома херсонська письменниця, поетеса, член Спілки письменників України – В.Нижеголенко підготувала для учасниць жіночого клубу «Вогник» чудову творчу зустріч.

     Тема жінки, жіночої долі глибоко схвилювала аудиторію душевністю і щирістю, яку випромінювала гостя. Спогади письменниці про своє життя, її доброзичливість, людяність і чуйність  та проникливе  читання своїх віршів зворушили усіх присутніх, викликавши одностайну симпатію. На згадку В. Нижеголенко подарувала бібліотеці свої поетичні твори, а також збірки юних талановитих учасників літературного гуртка,  який вона очолювала.

17 січня 2015 р.
                    Вечорниці на сучасний лад «Новорічний маскарад»
14 cічня у бібліотеці-філії №6 відбувся святковий захід – вечорниці на сучасний лад «Новорічний маскарад».
Учасниці жіночого клубу «Вогник» згадували народні традиції та розважалися з жартами і піснями. Оригінальні презентації костюмів клубівців, підготовлені ними, стали яскравими родзинками заходу: «Циганка», «Ніч», «Таємнича незнайомка» та ін. образи запам’яталися усім. Народні усмішки, гуморески, анекдоти, ліричні і жартівливі пісні створювали захоплюючу атмосферу веселого дійства.
Також сюрпризом для аудиторії став перегляд телесюжету передачі «Україна. Час місцевий» про обдаровану сімю Волкових – народних майстрів, учасниць клубу, активних користувачів бібліотеки.

Під час відгадування народних загадок та  гумористичної лотереї клубівці отримали призи. Але найголовнішим бонусом імпровізованих вечорниць стали душевне задоволення і радість спілкування учасниць, творча аура довіри, щирості, де кожен може виявити свої здібності та вміння.




















 2014 рік



        24 жовтня 2014 р.
                              Творча майстерня «Творити красу – покликання душі»

24 жовтня у бібліотеці-філії №6 відбулося розширене засідання жіночого клубу «Вогник» у форматі творчої майстерні «Творити красу – покликання душі».

     Захід зібрав обдарованих читачів, які представили свої творчі роботи на перегляді «З вірою в Україну» та мистецьких виставках-презентаціях «Креативній», «Народно-поетичній» і «Літературній».

      Усі захоплено слухали виступи Яни Теміргоєвської, Волкових А.П. та Л.О., Кузнецової Е.О., які підготували цікаві та змістовні розповіді про свої творчі здобутки, завоювавши симпатії аудиторії.

      Яна Теміргоєвська ознайомила присутніх із створеним сайтом «Артнамек», на якому можна знайти оригінальні, ексклюзивні подарунки, поділилася секретами виготовлення декоративних брошок та фото-ошибани (фотокартин із природних матеріалів). Волкова Л.О. представила вишивки, витинанки та декоративно-вжиткові вироби, провела віртуальний майстер-клас. Кузнецова Е.О. розповіла цікаві історії про написання своїх книг, прочитавши поезії патрітичного змісту.

   На відкриття творчої майстерні ми також розробили буклети про обдарованих читачів, започаткувавши перспективну серію «Творча особистість». Корисними також для присутніх стали памятки-закладки «Поради для творчих особистостей» та «Полезные ссылки для рукодельниц»









         12 вересня 2014 р.
                               Вечір-презентація «Дарунок поетичного таланту» 

12 вересня у бібліотеці-філії №6 відбувся вечір-презентація «Дарунок поетичного таланту» для учасниць жіночого клубу «Вогник».

 Гість заходу – відомий поет, письменник, драматург П.І.Питалєв представив увазі читачів свої поетичні та прозові книги. Аудиторія захоплено сприймала невимушену і надзвичайно цікаву розповідь, в якій життєві перипетії майстра були забарвлені щирими почуттями, гумором, доброзичливими спогадами. Авторське читання поезій розчулило всіх, викликавши одностайні читацькі симпатії.







   



 


 

1 коментар: